Начало / Последни новини / ОФК Спартак спечели дербито на Плевен при децата до 15 години

ОФК Спартак спечели дербито на Плевен при децата до 15 години

Категорична победа – 3:0 постигна ОФК Спартак над ФК Спартак 1919 в плевенското дерби на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Мачът бе от 6-ия кръг. Селекцията на Момчил Челестинов спечели заслужено с оглед събитията на терена. Над всички бяха Юлиян Николов, рожденика Християн Нечев, а на вратата Андриян Тодоров не допусна грешка. Още в 4-ата минута Николов центрира и Павел Челестинов с глава насочи топката в мрежата. Въпреки превъзходството до края на първата част нов гол не падна. Това обаче се случи в 47-ата минута, когато вратаря на ФК Спартак 1919 позволи на Алекс Асенов да му отнеме топката и да удвои аванса на противника. Окончателното 3:0 фиксира Нечев от дузпа в края на срещата. Видимо уморени играчите на ФК Спартак 1919 въобще не успяха да се противопоставят.