Начало / Последни новини / Отборът на Математическа гимназия Плевен  вицешампион на Държавните ученически финали по шахмат

Отборът на Математическа гимназия „Гео Милев” – Плевен се представи отлично и спечели сребърните медали на финала на Държавните ученически игри – 5-7 клас. Шампионатът се проведе от 10 до 12 юни  в курортен комплекс „Албена”.

Валентин Митев спечели бронзов медал на първа дъска с резултат 7,5 от 9 възможни. Той бе изпреварен само от Мартин Василев от СМГ и завърши с равни точки с пловдивския шахматист Иван Кочиев. В отбора на Математическата гимназия – Плевен  бяха включени още двама състезатели на СКШ Плевен XXI – Стилиян Нановски и Никола Ненков. С отлично представяне на втора дъска е Владимир Върбанов –  състезател на ШК Спартак Плевен XXI, спечелил 8,5 т. от 9 възможни.

В шампионата взеха участие общо 10 училищни отбора, придобили право на участие след преодоляване на няколко етапа – Общинските, Областните и Зоналните първенства.