Начало / Последни новини / Мизия прегази Янтра

Мизия прегази Янтра

Ценна победа с 3:1 записа Мизия /Кнежа/ над гостуващия му Янтра /Габрово/. Срещата бе от 9-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините доминираха тотално и дори пропуснаха да бият по-изразително. Още в 8-ата минута Петьо Славчев се измъкна сам срещу вратаря на гостите, който го спря с нарушение, съдията му вдигна жълт картон и отсъди дузпа. Владислав Симеонов обаче не успя да я вкара. Нулевото равенство се запази близо час. Едва в 56-ата минута Едис Селимински проби защитната стена, засичайки с глава центриране от корнер. Десетина минути по-късно той стори същото, но този път се разписа с крак. Малко след това Пламен Кожухаров намали при единствената атака на гостите – 2:1. Течеше 81-ата минута, когато габровския вратар за втори път в мача повали Петьо Славчев и този път рефера му вдигна втори жълт и червен картон, а Милен Тонев реализира отсъдената дузпа за крайното 3:1. В 85-ата минута пък Данаил Йозов пропусна да вкара четвърти гол.