Начало / Последни новини / Левски повали и Бдин

Левски повали и Бдин

Едноименният тим от град Левски победи с 2:1 гостуващи му Бдин /Видин/. Двубоят бе от 9-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Домакините започнаха вихрено и още в 4-ата минута притиснаха съперника, който едва не си вкара автогол. Секунди по-късно Станислав Иванов пропусна да открие резултата. Това се случи в 25-ата минута, когато Тони Паликрушев засече с глава центриране от корнер. Десетина минути по-късно по същия начин Иво Върбанов покачи на 2:0. За цяло полувреме бдинци отправиха само един удар към противниковата врата. В 60-ата минута Станислав Иванов фаулира играещия треньор на видинчани Робърт Петров и Сашо Соколов реализира отсъдената дузпа за крайното 2:1. Последва натиск на гостите, но хаотичните центрирания не доведоха до нищо съществено. Накрая левскарите пропуснаха три пъти чрез Ивайло Иванов, Паликрушев и Венцислав Миленов. Така Левски запази второто си място в класирането.

Снимка: vidin-online.com