Начало / Последни новини / Левски се измъчи със „студентите“

Левски се измъчи със „студентите“

Едноименният отбор на град Левски спечели с 1:0 у дома срещу Академик /Свищов/. Двубоят бе от 23-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Единственото попадение реализира Тони Паликрушев в 85-ата минута след продължително разбъркване в наказателното поле на съперника. Това бе почти всичко хубаво за домакините. Срещу „студентите“ те изиграха един от най-слабите си мачове. Дори можеше и да го загубят. През първото полувреме съперника им уцели гредата от фаул. После вратаря им Димитър Височков опази мрежата си от откъснал се срещу него нападател. След това отрази още един опасен удар. Пропуски явно накараха гостите да заложат на друга тактика – продължително излежаване по терена. Левскарите също имаха своите шансове, но Цветан Петров и Любомир Борисов не успяха. След почивката селекцията на Петър Ванков натисна, но действията бяха хаотични. Въпреки това достигнаха до гол на Борисов, но рефера сгреши, отменяйки го заради игра с ръка. Все пак малко преди края победата бе факт и тя върна Левски на третото място.