Начало / Последни новини / Левски разби Павликени, Ивайло Иванов лидер при голмайсторите

Левски разби Павликени, Ивайло Иванов лидер при голмайсторите

Едноименният футболен тим на град Левски прегази вкъщи Павликени с 4:0. Срещата бе от 28-ия кръг на Северозападната В аматьорска група.  Неин герой стана капитана на домакините Ивайло Иванов, който завърши с хеттрик и оглави листата на голмайсторите в шампионата с 19 попадения /с 1 по-малко е нападателят на Павликени – Димитър Кушев/. Двубоят бе и пряк спор за четвъртото място. Левскарите доминираха тотално през всичките 90 минути. Четвърт час след началния съдийски сигнал Симеон Рудашки нахлу отляво, центрира и с неспасяем шут от воле Венцислав Миленов откри резултата. Десетина минути по късно голмайсторът бе повален в наказателното поле на гостите. Реферът отсъди дузпа, която Ивайло Иванов реализира за 2:0. До края на първото полувреме той, Рудашки и Мариян Блажев пропуснаха да вкарат още. Това обаче се случи след почивката. В 57-ата минута Рудашки стана съавтор на още едно попадение, асистирайки този път на Иванов. Четвърт час преди края Антонио Иванджиков подаде на Иванов и капитана вкара третия си гол в мача. До края пропуски пред вратата на гостите направиха още Рудашки, Иванджиков и Иванов. За цял мач състава на гостите не застраши нито веднъж вратата на Иван Георгиев. Така разликата се стопи само на точка в полза на Павликени.