Начало / Последни новини / Левски победи Спартак в зала „Балканстрой“

Левски победи Спартак в зала „Балканстрой“

Плевенският Спартак загуби  у дома от столичния Левски с 87:93. Двубоят бе от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига на мъжете. Това бе третото поредно поражение за отбора на Александър Дяковски от началото на сезона. Още в началните 92 секунди на срещата гостите дръпнаха със 7:0. В следващата минута домакините вкараха два пъти чрез Седрик Боуен и Уладзимир Крисевич. Този им актив се запази в следващите две минути и половина, а съперника им вече имаше 14 точки. След това аванса на левскарите започна да набъбва, като в 7-ата минута бе най-голям 16 т. – 23:7. Първата част приключи 30:17. Съотношението на силите се запази и във втората четвърт. Плевенчани успяха да стопят пасива до 11 точки, но в 17-ата минута съперника им поведе с 26 т. – 50:24. Полувремето приключи 55:31 за столичани. В третата част спартаковци се представиха по-добре. В крайна сметка успяха да намалят изоставането си под 20 т. – 57:74. Финалните 10 минути бяха най-силните за плевенския отбор. Постепенно цифровото съотношение започна да се топи. В 35-ата минута Георги Бързаков го направи едноцифрено – 72:81. Три минути преди края Даворин Кунтич направи края на срещата инфарктен – 80:83. След това започна игра на нерви с нарушенията и наказателните удари. Левскарите бяха точни за 85:80 и Дяковски поиска прекъсване. До обрат обаче не се стигна. За домакините най-много реализира Ивко Ивков – 28 точки. Най-резултатен в срещата бе Алекс Симеонов от победителите с 34. Така Спартак остана без спечелен мач в първенството.