Начало / Последни новини / Левски лидер след успех в Габрово

Левски лидер след успех в Габрово

Едноименният отбор на град Левски зае първото място в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Това стана след победа с 2:1 в Габрово срещу тамошния Янтра. Срещата бе от 6-ия кръг на първенството. Началото обаче бе за домакините. Само отличните намеси на вратаря Иван Георгиев в 7-ата и 14-ата минута спасиха гостите от попадение. Веднага след това левскарите взеха инициативата и до края контролираха изцяло събитията на терена. Половин час след началото му те имаха гол аванс. Реализира го Славей Байрактаров с шут от 25 метра. В средата на втората част домакините заличиха пасива след перфектно изпълнение на фаул от Пламен Кожухаров. Равновесието обаче трая само няколко минути. В 66-ата Цветан Петров показа, че е един от най-добрите изпълнители на преки свободни удари в групата и оплете топката в габровската мрежа за крайното 2:1. Така отбора му продължава да е без загубена точка от началото на шампионата.