Начало / Последни новини / Вихър безмилостен срещу Мизия

Вихър безмилостен срещу Мизия

Вихър /Славяново/ спечели поредното дерби на Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига, надигравайки Мизия /Кнежа/ с 5:1. Гостите трябва да са доволни от този резултат, тъй като съперника им уцели още четири пъти гредите след удари на Калоян Тодоров, Александър Скорчев, Евгени Систов и Борислав Иванов. Освен това вратаря им не допусна шест пъти откъснали се нападатели да го надиграят. Герой на мача стана Систов, реализирал хеттрик и оглавил листата на голмайсторите в групата с общо седем попадения. Той даде тон за голеадата засичайки центриране на съотборник в 10-ата минута. След още 8 минути оползотвори и пас на Николай Иванов – 2:0. Половин час след началото Калоян Тодоров направи аванса на домакините категоричен. Пет минути след почивката Скорчев изведе Систов и той се разписа за трети път. Десетина минути по-късно Милен Тонев вкара почетното попадение за гостите. Малко след това Скорчев фиксира крайното 5:1. Освен гола гостите отправиха и още един опасен удар, но Светлин Линев внимаваше и го отрази.