Начало / Последни новини / Левски и Вихър си вкараха по веднъж

Левски и Вихър си вкараха по веднъж

Без победител – 1:1 завърши дербито на Плевенски регион от 19-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група между Левски от едноименния град и гостуващият му Вихър (Славяново).

Получи се равностойна битка. В нея гостите имаха териториален превес особено през второто полувреме. Съперникът им пък предпочете по-затворената игра, разчитайки на контраатаки. При една от тях в 62-ата минута се стигна до центриране и в бързината на изчисти топката Борислав Иванов си вкара автогол. Натискът на гостите се засили, но той не довеждаше до нищо. Едва в даденото от съдията продължение бившият нападател на плевенския Спартак – Альоша Илиев нахлу в наказателното поле, Станислав Иванов го пресрещна с шпагат, но топката спря в ръката му. Съдията отсъди дузпа, която Константин Генков реализира за крайното 1:1.