Начало / Последни новини / Гигант с очаквана загуба от „болярите“

Гигант с очаквана загуба от „болярите“

Поредно поражение за беленския Гигант. Нанесе го гостуващият му Етър /Велико Търново/ с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Според предварителната програма на Зоналния съвет на БФС – Велико Търново двубоят трябваше да се проведе в Старопрестолния град. През есенния дял на първенството обаче течеше ремонт на градския стадион в Белене и тогава съперниците се разбраха да разменят домакинствата си.

Днешната загуба на крайдунавския тим бе очаквана, тъй като отборът е доста отслабен, а противникът силен и преследващ изкачване в професионалния футбол. През целият двубой „болярите“ бяха по-добри. През първото полувреме обаче до сериозна голова ситуация не се стигна. Веднага след почивката обаче търновлии откриха резултата с попадение на Петър Димитров. Крайното 2:0 фиксира бившият голмайстор на плевенския Спартак – Стефан Христов. Малко преди това домакините сътвориха единствена си добра възможност, но търновският страж спаси коварен удар от фаул.