Начало / Последни новини / Левски изпусна разгром над Павликени

Левски изпусна разгром над Павликени

Очаквана победа взе едноименния отбор на град Левски над гостуващия му Павликени. Селекцията на Петър Ванков вкара само два пъти в мач от 17-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Левскарите можеха да бият бързо и с голяма разлика, но пропуснаха доста положения. Заслуга за това има и вратаря на гостите Радослав Рашков. В 10-ата минута той спаси чист гол, избивайки със сетни сили от голлинията. Малко след това гредата му помогна след удар на Цветан Петров. В 31-ата минута обаче Станислав Иванов центрира и Антонио Иванджиков вкара красиво попадение със странична ножица от границата на наказателното поле. Час след началото на срещата Венцислав Миленов насочи топката в ъгъла, но Рашков с крак успя да я избие. В 68-ата минута Миленов подаде на Петров, но стража на Павликени пак спаси удара. Четвърт час преди края обаче Станислав Иванов стреля неспасяемо с глава за крайното 2:0. Голмайсторът обаче получи незаслужен втори жълт и червен картон в последните секунди за симулация. С тази победа Левски разделя първото място в класирането с Литекс.