Начало / Спорт / Кмет пази вратата на отбора на ветераните в юбилеен мач

Кмет пази вратата на отбора на ветераните в юбилеен мач

Юбилеен футболен мач събра десетки футболисти и почитатели на този спорт на спортната площадка на СОУ”Христо Ботев” в Славяново. Инициативата е част от събитията, посветени на 100 годишния юбилей на училището. Първият мач изправи един срещу друг отборите на учениците от шести и седми клас. Регламентът на състезанието бе определил да се играят три третини по 15 мин. В почивките организаторите бяха предвидили игри с награди за публиката. Оспорваната надпревара приключи наравно с по два гола в противниковите врати, което наложи победителят да бъде определен чрез дузпи. Късметът се оказа на страната на седмокласниците. Настроението от спортната надпревара бе допълнено и от атрактивните изпълнения на момичетата от мажоретния състав. Празникът продължи със среща между сборен отбор от възпитаници на училището и футболистите на „Спартак 1919”. В началото на мача на терена излязоха ветераните, които играха първите пет минути. Вратар на ветераните бе кметът на Славяново Христо Таренгов. И този двубой завърши наравно и се стигна до дузпи. Срещата завърши при 7 : 6 за сборния тим на Славяново. Всички участници в спортния празник получиха юбилейни тениски.