Начало / Последни новини / Калоян Иванов без конкуренция на дългата дистанция

Калоян Иванов без конкуренция на дългата дистанция

Възпитаникът на плевенския клуб СКО Север – Калоян Иванов спечели първо място в състезателен център – Хайдушка поляна по пътя за хижа Чумерна, Проход Елена – Твърдица. Там се проведе втория старт – дълга дистанция от държавното първенство по ориентиране /за състезатели от двата пола: 12 – 18 години, мъже и жени над 35 г./ и 12-ото издание на „Браун къп” /жени и мъже – 21 години Елит и 21-Б/. Плевенчанинът бе най-бърз по трасето от 3.9 км със 145 метра изкачване и 15 контролни точки при момчетата до 14 години. На 64 секунди след него остана Стефан Йорданов от Компас крос /Русе/. В първия старт – спринт двамата отново бяха конкуренти за победата, като русенския ориентировач я спечели с 15 секунди преднина. Другият плевенчанин тук – Здравко Колев е шести.

Съотборникът му Пламен Райков завърши на трето място при мъжете до 40 години, преодолявайки 6.3 км със 185 метра изкачване и 16 контроли с 8:18 минути по-бавно от победителя Йордан Нанков от Шумен. Пета позиция тук на Мартин Минков.

След второто място в спринта, Елвина Иванова финишира четвърта при дамите до 50 години. Победителка отново е Петя Колева от столичния Валди.

Георги Зидаров /М21-Б/ и Милен Гургуров /М-50/ са шести, а Катерина Минкова /Ж-16/ – осма.