Начало / Последни новини / Злато за БК Спартак, сребро за БК Мизия 80 и бронз за БК Червен бряг на ринга в Плевен
бокс - Радослав Панталеев

Общо шест медала – златен, сребърен и четири бронзови спечелиха боксьорите от Плевен и Червен бряг от турнира за купата на България по бокс за мъже. Общо 80 боксьори се качиха на ринга в плевенската зала „Спартак“. За домакините най-интересно беше при най-тежките – +91 кг, където битката за първото място беше плевенска. Спечели я възпитаникът на Георги Тончев – Иван Мечков от Спартак с 3:0 на финала над Александър Георгиев от другия местен клуб Мизия 80. Преди този двубой Мечков победи на четвъртфинала Стоян Димитров, а Даян Козарев отказа да се се качи срещу плевенския боксьор за полуфиналния мач. Същото стори и състезателя от Червен бряг – Христо Христов в другия полуфинал срещу Сашо Георгиев. Така тримата си разпределиха медалите в категорията.

Клубът на световния шампион за професионалисти Александър Владимиров – Мизия 80 спечели и бронзов медал чрез Айхан Юсеинов при 69-килограмовите.

Освен Христо Христов още двама от младите възпитаници на Дойчин Цанов от БК Червен бряг взеха бронзови медали – Тони Гергов /кат.81 кг/ и Даниел Иванов /кат.75 кг/. Последният беше спрян на полуфинала от бившия си съотборник и настоящ състезател на НСА – Павлин Спасов. Доскорошкият червенобрежки боксьор не успя да преодолее на финала търновеца Здравко Попов и трябваше да се задоволи със сребърния медал.

Очакван триумф на юношата на Спартак /Плевен/ – Радослав Панталеев. Настоящият състезател на ЦСКА спечели без проблеми категорията до 91 кг, добавяйки поредния медал в богатата си колекция.