Начало / Последни новини / Дербито Севлиево – Левски остана неразрешено

Дербито Севлиево – Левски остана неразрешено

Без победител – 1:1 приключи най-завързания мач от 27-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига в Севлиево между едноименния тим и Левски (Левски). Получи се истинско дерби, но без кой знае какви футболни достойнства. Домакините бяха по-дейни особено във владеенето на топката. Гостите пък действаха по-дефанзивно, разчитайки на контраатаки. Селекцията на Мартин Дойчев обаче атакуваше шаблонно, залагайки на нескончаеми центрирания. Само веднъж се стигна до сериозна заплаха, но Тони Паликрушев изби с глава на метър пред голлинията. След почивката картината се запази, но отново бе скучно пред двамата вратари. Все пак двете нули бяха премахнати. Първо в 79-ата минута бившия капитан на плевенския Спартак – Любомир Иванов шутира, топката рикошира в съперник и спря в мрежата на Димитър Височков. Севлиевци вече се виждаха победители, тъй като до края оставаха секунди. Точно тогава Венцислав Миленов се добра до излизащата в аут топка, върна я и Цветан Петров с глава изравни.