Начало / Последни новини / Голово шоу на Левски в Берковица

Голово шоу на Левски в Берковица

Едноименният отбор на град Левски постигна с лекота разгромна победа – 6:0 в Берковица срещу местния Ком. Домакините трябва да са доволни, че се отърваха само с толкова. Съперникът им тотално ги надигра, а на интервал от 2-3 минути създаваше критични ситуации пред вратата им. Тон за разгрома даде Станислав Иванов. Четвърт час след началния съдийски сигнал той засече с глава центриране на Цветан Петров за 1:0. Малко преди почивката Венцислав Миленов бе фаулиран в наказателното поле и Петров вкара дузпата – 2:0. В началото на втората част Антонио Иванджиков оползотвори пас на Миленов и преднината на левскарите стана категорична. Малко след това Миленов пак бе спрян непозволено и Петров пак бе точен от дузпа. В 61-ата минута Тони Паликрушев завърши с попадение самостоятелна акция за 5:0. В последните секунди се разписа и Любомир Борисов. Почти всички футболисти от селекцията на Петър Ванков имаха възможност да запишат името си сред голмайсторите. Така Левски се изкачи на второто място в класирането, отстъпвайки само по голова разлика на лидера Литекс /Ловеч/.