Начало / Последни новини / Гигант взе дербито на аутсайдерите

Гигант взе дербито на аутсайдерите

Беленският Гигант спечели вкъщи с 2:1 срещу Ботев /Козлодуй/ в двубой от 22-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група. Това бе дербито на опашкарите. Домакините заслужено го взеха след като надиграха тотално съперника. В края на първата част съдията отсъди фаул в тяхна полза. След изпълнението му топката рикошира, козлодуйският вратар не успя да я хване и притичалият Румен Максимов а насочи в мрежата – 1:0. В 53-ата минута интригата се върна след като реферът отсъди спорна дузпа за гостите. Реализира я Ирен Любенов – 1:1. Развръзката настъпи  20 минути преди края, когато Мартин Петров изведе зад защитата Ивайло Димитров и той простреля вратарят на Ботев за 2:1. Успехът на беленчани можеше да е доста по-изразителен ако Чавдар Върбанов бе оползотворил четири стопроцентови ситуации за гол.

Така Гигант вече е 15-и в класирането, а съперникът му зае последното място.