Начало / Последни новини / Владимир Петков и ТТС Рурщад с хикс в Германия

Владимир Петков и ТТС Рурщад с хикс в Германия

Перфектната игра на Владимир Петков не бе достатъчна отбора му ТТС Рурщад /Херне/ да победи гостуващия Херта BSC Берлин. Двубоят от 16-ия кръг на мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса завърши 5:5. Това бе втория мач между съперниците от началото на сезона. През декември миналата година състава от германската столица победи у дома с 6:3. Сега плевенчанина бе единствия от тима си, който спечели три срещи. В първата на двойки заедно с Йохан Хагберг надвиха тандема Денис Айдън/Анди Рюмилд – 3:1. Първият гейм бе равностоен, но двойката от Херне го взе с 14:12. Последва необясним спад и берлинчани изравниха с лекота – 11:3. В следващите две части домакините не дадоха шанс на противника – 11:5 и 11:6 за крайното 3:1. Плевенският тенесист бе още по-категоричен в индивидуалните битки. Първо постигна категоричен успех над Али-Сердар Гьозюбююк след 13:11, 13:11 и 11:7. След това му беше по-лесно срещу Рюмилд – 11:7, 11:7 и 11:8 за окончателното 3:0. Така към успехите на Владко съотборниците му трябваше да добавят общо още три за да триумфира ТТС Рурщад с отборна победа. Не успяха обаче да го сторят. В другия сблъсък на двойки Койо Канамицу и Урош Гордич надвиха с 3:2 тандема Себастиан Борхард/Али-Сердар Гьозюбююк. Последва обаче поредица от поражения за домакините. Първата им ракета Канамицу допусна два пъти по 0:3 от Борхард и Айдън. Последните двама надвиха и Гордич съответно с 3:2 и 3:0. Загубата на Хагберг от Рюмилд с 2:3 изправи ТТС Рурщад пред отборно поражение. В последната среща обаче Хагберг надби с 3:2 Гьозюбююк. ТТС Рурщад е четвърти в класирането със 7 победи, 4 равенства и 5 загуби.