Начало / Последни новини / Владимир Петков и Даниел Станчев стартираха с победа в Германия

Владимир Петков и Даниел Станчев стартираха с победа в Германия

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с плевенчаните Владимир Петков и Даниел Станчев започна с успех участието си в мъжката NRW-Liga 3 на Германия по тенис на маса. В първия кръг възпитаниците на СКТМ Тетрон и съотборниците им надвиха като гост състава на TuS Виккрат с 9:3.

Лидерът на тима Петков изигра три срещи и ги спечели. Станчев, който е четвърта ракета победи и в двата си мача. Той трябваше да изиграе още два, а другия плевенчанин един, но те се оказаха излишни, тъй като състава от Гумерсбах вече си бе осигурил отборния успех.

Плевенчаните започнаха участието си с двубой на двойки в който заедно надиграха тандема на съперника Михаел Рикс/Гуидо Ягер с 3:0.

На сингъл Петков трудно подчини Бен Ли с 3:2. Първият гейм отстъпи с 10:12. После взе с лекота следващите два – 11:1 и 11:6. Загуби четвъртия със 7:11, а в решаващия наложи волята си с 11:6. След това не даде шанс на Рикс – 3:0. Станчев имаше само едно индивидуално изпитание. Спечели го с 3:1 над Филип Брандер.

Другите победи за ТТС Лантенбах записаха на сингъл втората ракета – поляка Или Януш с 3:0 над Бен Ли. Със същия резултат два пъти спечели третата ракета – руснака Владимир Рупс срещу Франк Минд и Филип Брандер. Ралф Брюгемайер пък надигра категорично Гуидо Ягер. Успех с 3:1 за тандема Рупс/Брюгемайер над Минд/Марко Майер. Другата двойна на гостите Януш/Гардевег загуби с 0:3 от Ли/Брандер. Януш не успя на сингъл срещу Рикс – 1:3, а Гардевег отстъпи на Майер със същия резултат.