Начало / Последни новини / Вихър спря лидера

Вихър спря лидера

Вихър завърши 1:1 в Габрово срещу местния Янтра. Двубоят е от 15-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Това бе и дербито на кръга. Без петима контузени и трима взели участие с травми, славяновския тим спря победната серия на лидера. Стори го гросмайсторски. Вихърци действаха прибрано, изпълнявайки стриктно тактическите указания. Те бяха по-добрия отбор през първото полувреме. Четвърт час след началото при една от контраатаките им Константин Генков бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Домакините повече атакуваха, но Светлин Линев спаси два опасни удара на Пламен Кожухаров и един на Искрен Писаров. Тази картина се запази и след почивката. В 60-ата минута Евгени Систов се измъкна сам срещу габровския вратар, но не успя да го надиграе. После Линев спаси удар на Тодор Чирпанов. В 76-ата минута Пламен Кожухаров надскочи славяновската защита и с глава реализира отблизо за 1:1. В оставащото време Иван Иванов получи топката сам срещу стража на Янтра, но не успя да я овладее.