Начало / Последни новини / Вихър /Славяново/ не успя да удържи Литекс

Вихър /Славяново/ не успя да удържи Литекс

Минимална загуба – 0:1 претърпя Вихър /Славяново/ при гостуването си на Литекс в Ловеч. Двубоят бе от 14-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Стана мач в който преобладаваше битката в централната част на терена. На моменти домакините имаха превес. През първата част Тодор Тодоров и Емил Грозев застрашиха вратата на гостите. След почивката пък Искрен Писаров и Руслан Иванов разтресоха гредите. Кулминацията бе четвърт час преди края, когато Денил Селимински получи топката от съотборник, стреля, вратаря на Вихър изби, но нападателя бе точен при втория опит – 1:0. Славяновският тим протестира за засада, но рефера остана безмълвен. След попадението селекцията на Красимир Бислимов натисна. До изравняване на резултата обаче не се стигна, тъй като липсваха голови ситуации пред ловешката врата. В този мач тима на Вихър бе без лидерите си Кунчо Кунчев и голмайстора на първенството Евгени Систов.