Начало / Последни новини / Вихър прегази Янтра

Вихър прегази Янтра

Вихър /Славяново/ спечели с 4:3 срещу Янтра /Габрово/. Приятелската футболна среща се игра в Царева ливада. Контролата започна лошо за вихърци, в чиято мрежа спря топката още във 2-ата минута. Там я насочи Тодор Чирпанов, възползвал се от центриране на съотборник и грешка на защитника Николай Иванов. До почивката мача бе равностоен, като два пъти Евгени Систов пропусна да изравни. След почивката славяновския тим разби съперника, вкарвайки му четири гола за 20 минути. В 47-ата Константин Генков бе повален в наказателното поле и сам реализира дузпата. В 50-ата отново той завърши с попадение отлична комбинация с Йоан Петков. После дойде ред на Систов. В 58-ата минута нападателя оползотвори перфектно центриране на Любомир Борисов. В 65-ата пък завърши с гол двойно подаване с Петков. Последният отправи два опасни удари, след които топката облиза гредите. Иван Иванов пък не успя да вкара отблизо. Последваха доста смени в състава на Вихър. Това помогна на съперника да вземе инициативата. В 85-ата минута Искрен Писаров реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Светослав Кръстев. Два опасни удара спаси вратаря на Вихър – Светлин Линев. Секунди преди края страничния рефер вдигна засада, но главния отсъди фаул за Янтра. Той бе изпълнен бързо и Християн Кожухаров фиксира окончателното 4:3.