Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби от Рилски спортист

Баскетболният Спартак загуби от Рилски спортист

Спартак падна – 89:96 в плевенската зала „Балканстрой“ от Рилски спортист /Самоков/. Двубоят е от 17-ия на Националната баскетболна лига.

Срещата започна равностойно с минимален превес в резултата за домакините. Те допуснаха само веднъж съперника да изравни – 12:12, но взеха първата част със 17:14. Във втората половина на първото полувреме доминираха гостите. В 14-ата минута те за първи път поведоха – 23:22 след два успешни наказателни удара на Димитър Маринчешки. Последваха равностойни минути, но самоковци успяха да дръпнат преди второто полувреме – 41:35. В третата четвърт спартаковци трябваше да догонват. В 24-ата минута разликата стана двуцифрена – 54:44 за Рилецо. Минута и половина по-късно пасива на плевенчани нарасна на 15 точки – 47:62. Преди последната част обаче успяха да стопят част от него – 63:70. Заключителните 10 минути предложиха оспорвана битка. След тройка на Иван Лилов разликата падна до 4 точки – 78:82. „Скиорите“ обаче пак дръпнаха – 86:78 и Александър Дяковски поиска прекъсване преди последните 3 минути. Ефект обаче нямаше, защото секунди след подновяване на играта разликата пак стана двуцифрена – 91:81. Оставащите 2 минути се доиграха за протокола.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-18, Радослав Кочев-11, Иван Лилов-20, Денислав Вутев-7, Николай Върбанов-9 /Тодор Тодоров-17, Николай Маринов-7, Георги Бързаков, Никола Ангелов/.