Начало / Последни новини / ОФК Спартак загуби в Севлиево

ОФК Спартак загуби в Севлиево

В приятелска футболна среща плевенския Спартак падна с 1:2 в Севлиево от едноименния тим. Получи се равностоен мач, в който преобладаваше борбата. Домакините изковаха успеха още в началния половин час. Първото положение обаче бе пред тяхната врата, но в 3-ата минута вратарят им Димитър Пантев спаси удар на Благовест Ленков. Четвърт час след първия съдийски сигнал Милен Маринов оползотвори с глава центриране на Георги Маминов. След още толкова време Маминов шутира по диагонала, а измъкналия се от плевенската защита венецуелец Хермес Паломино отклони топката в мрежата – 2:0. След почивката спартаковци превъзхождаха физически. Павлин Иванов обаче пропусна за направи 3:0. После Тихомир Тодоров прецизно насочи топката в мрежата на севлиевци за 2:1. След това брат му Любомир Тодоров открадна топката, финтира вратаря, но не уцели мрежата. Станислав Иванов стреля от воле, но Пантев се справи. Накрая Сонер Хюсеин насочи топката с глава встрани от вратата на домакините.