Начало / Последни новини / Вихър подчини „студентите“

Вихър подчини „студентите“

Ценна победа записа Вихър в Славяново над свищовския Академик с 3:1. Двубоят бе от 15-ия кръг на Северозападната Трeта аматьорска футболна лига. Въпреки успеха треньора на домакините Красимир Бислимов не бе доволен от представянето на своите. Съставът му владееше повече топката, но особено през първото полувреме трудно осъществяваше намеренията си. „Студентите“ заложиха на по-дефанзивна тактика, разчитайки на контраатаки. При една от тях в 30-ата минута достигнаха до гол дело на Ивайло Дангуров. Преди това Иван Иванов и Евгени Систов пропуснаха да вкарат за Вихър. В началото на второто полувреме двата отбора останаха с по десет футболисти. Николай Иванов от Вихър фаулира Даниел Гергов, който го наплю и рефера ги изгони моментално. Точка на негативния до момента развой за домакините даде Калоян Тодоров с попадението си от фаул в 67-ата минута. Малко след това се стигна до пълен обрат. Борислав Иванов бе фаулиран и съдията отсъди дузпа, която Систов вкара за 2:1. Секунди преди края пак Тодоров изпълни прецизно фаул за крайното 3:1.