Начало / Последни новини / „Бронзов“ дебют за Цветан Сирашки при мъжете

„Бронзов“ дебют за Цветан Сирашки при мъжете

След шампионската титла на Иво Илиев, Цветан Сирашки продължи силното представяне на борците от СКБ Изобор /Плевен/ в мъжкия държавен личен шампионат /ДЛШ/ на класиците. Доскорошният кадет спечели бронзов медал в категорията до 63 кг. Само преди 14 дни той стана вицешампион на България в дебюта си при юношите. Сега в сливенската зала „Васил Левски“, възпитаникът на треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки /негов брат/ надви трима съперници. На полуфинала го спря Никълъс Сулев. Цецо е национал на България за юноши. Такъв е и съотборника му Николай Дзезов. Заедно с треньора му Момчил Сирашки ги споходи малшанс. Контузии попречиха на двамата да са сред призьорите в категорията до 67 кг.

Силно начало в Сливен за юношата Теодор Домозинов. При 77-килограмовите надви силния Дейвид Димитров от Монтана. Беленчанинът постигна още една победа. Загуби от Захари Зашев, който пък не успя в следващата си среща и по този начин не изтегли Теодор на репешаж.

Девойката Христина Йотковска записа победа и две загуби в категорията до 76 кг при жените.