Начало / Последни новини / Ботев /Враца/ повали Гигант с лекота

Ботев /Враца/ повали Гигант с лекота

16-а загуба от началото на сезона в Северозападната В аматьорска футболна група понесе Гигант /Белене/. Нанесе му я с 3:0 лидерът Ботев /Враца/ в среща от 20-ия кръг. Гостите откриха головата си сметка още в 5-ата минута, когато Анатоли Тодоров оползотвори пас на съотборник. Попадението успокои врачани, които не се напрягаха особено. Това обаче не ги улесни и до края на първата част не се случи нищо интересно. След почивката играта се пренесе пред вратата на домакините. В 59-ата минута беленски бранител спря топката с ръка и съдията отсъди дузпа, която Венци Иванов превърна в гол. Само след 5 минути Христо Спасов премина като на парад през защитата на Гигант и стреля неспасяемо за крайното 3:0.