Начало / Последни новини / Без голове на Левски – Литекс

Без голове на Левски – Литекс

Първи точки от началото на сезона в Северозападната Трета аматьорска футболна лига загуби едноименния отбор от град Левски. В мач от 7-ия кръг на първенството селекцията на Петър Ванков завърши 0:0 вкъщи с Литекс /Ловеч/. Съперниците заформиха безкомпромисна битка по целия терен. Домакините започнаха обещаващо и още в началните секунди Венци Миленов се размина с откриване на резултата. После Цветан Петров прехвърли вратаря на гостите, но топката премина и над гредата. В 65-ата минута левскарите останаха с човек по-малко заради втори жълт и червен картон на Станислав Иванов. През второто полувреме ловчанлии повече владееха топката. Футболистите им създадоха 3-4 опасности пред вратата на Иван Георгиев, но нулевото равенство се запази до последния съдийски сигнал на Никола Атанасов.

Така Левски сдаде лидерската позиция, макар само по голова разлика.