Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с драматична загуба в Ботевград

Баскетболният Спартак с драматична загуба в Ботевград

Баскетболистите на Спартак /Плевен/ започнаха контролите със загуба 108:112 от Динамик /Белград/ в полуфинална среща от международния турнир за купата на Ботевград. Двубоят се превърна в същински трилър за селекцията на Александър Дяковски, а спора бе разрешен след продължение. Плевенският тим доминираше през целия двубой и през по-голямата част везните клоняха към изразителен успех. През първото полувреме аванса му достигаше до 17 точки. След почивката дори нарасна на 21 – 74:53. Двуцифрената преднина се запази до 37-ата минута – 90:80. В оставащите 3 минути обаче сръбския тим направи серия от 10:0. Лидерът на спартаковци Сашо Груев вкара два наказателни удара, но белградчани отново изравниха – 92:92. Новото попълнение на плевенчани Мартин Маринов пък извърши пети фаул и напусна терена. Белградският състав започна по-добре продължението и дръпна със 105:98. Спартаковци отговориха с 8:0 и изравниха минута преди края. Съперникът вкара тройка, но плевенчани се държаха близо до последната секунда. Поредицата от фаулове бе в полза на Динамик, чийто състезатели не пропуснаха нито веднъж и измъкнаха победата. Груев записа 28 точки за Спартак, а Маринов 23. Най-резултатен в срещата бе Андреа Стефанович с 33 точки.

Така утре плевенския състав излиза от 17:30 часа срещу Ямбол в мач за третото място. За трофея ще спорят домакина Балкан и сърбите, като финала е от 19:30 часа.