Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с втора победа над Левски
Снимка: LAP.BG

Баскетболният Спартак с втора победа над Левски

Плевенският Спартак постигна втори успех над столичния Левски в Националната баскетболна лига на мъжете. Срещата от 10-ия кръг на първенството, която се проведе в столичната зала „Универсиада“ приключи 90:86 за гостите. Двубоят започна равностойно и така протече цялата първа част. В края му плевенчани имаха минимален аванс – 18:16. Във втората имаше моментни обрати, като в 18-ата минута домакините дръпнаха с 9 точки – 40:31. До почивката обаче съперника им навакса, изоставайки само на точка – 41:42. В третата четвърт левскарите запазиха преднината си, която не надвиши 9 точки. Преди заключителните 10 минути съотношението бе 65:61. Именно в тях спартаковци разбиха противника. В 33-ата минута капитана Сашо Груев реализира тройка и изведе отбора си напред – 67:65. От тук до края гостите само веднъж допуснаха да им поведат. След това обаче доведоха нещата до четвърта победа в шампионата. Най-резултатен за нея бе именно Груев с 31 точки. Мартин Маринов записа 19, а Димитър Маринчешки – 16.