Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак спечели оспорвана битка в Правец

Баскетболният Спартак спечели оспорвана битка в Правец

Спартак победи в Правец столичния Академик с 76:67. Двубоят е от 18-ия на Националната баскетболна лига. Срещата започна резултатно, като в първата й част бяха реализирани 50 точки. До средата й никой не взе превес. След това домакините дръпнаха с двуцифрен аванс – 20:10. Плевенчани успяха да намалят разликата на 5 точки, но в 10-ата минута съотношението бе 30:20. Във втората половина на първото полувреме резултатността бе на другия полюс – безплодни атаки и към двата коша. Въпреки това „студентите“ поддържаха аванс, който на почивката бе 15 точки – 44:29. Коренна промяна в играта на спартаковци в третата четвърт. Те контролираха всичко, като в 30-ата минута изоставането им бе едва 2 точки – 54:56. Инфарктен  развой на заключителната четвърта част. В 34-ата минута Денислав Вутев бе точен и равенството бе факт – 63:63. Последва успешна атака на столичани за 65:63, но Николай Маринов отвърна с тройка и Спартак поведе – 66:65. В оставащите минути плевенските баскетболисти не позволиха на съперника да ги догони в резултата.

Съставът на Спартак: Цветослав Острев-11, Иван Лилов-21, Константин Коев-10, Денислав Вутев-19, Николай Върбанов-6 /Тодор Тодоров-2, Николай Маринов-7, Радослав Кочев/.