Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак падна тежко от вицешампиона

Баскетболният Спартак падна тежко от вицешампиона

Баскетболистите на Спартак претърпяха разгром в зала „Балканстрой“ от лидера Левски Лукойл /София/ със 75:109. Двубоят е от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Очакван успех за гостите, предвид класите на съперниците.

Домакините започнаха плахо и след 5 минути игра имаха само 4 точки срещу 19 за съперника. Не помогна и поисканото прекъсване от Александър Дяковски. Пасивът на отбора му дори нарасна до 20 точки. Краят на първата част дойде при 19:35. Във втората четвърт действията бяха почти равностойни. Този развой напълно устройваше левскарите, които не допуснаха съперника им да ги доближи на по-малко от 14 точки, а на моменти преднината им достигаше до 24 т. Почивката дойде при 43:60. Третата част започна кошмарно на плевенския тим. При 45:72 Дяковски взе таймаут. Това му решение не помогна и 25-ата минута баскетболистите на Константин Папазов дръпнаха с 30 точки – 77:47. 30 секунди преди заключителните 10 минути спартаковци изоставаха с 32 т., но до сирената Константин Коев завърши успешно атака за 58:88. В оставащото време до края разликата не само не падна под 30 т., но и в един момент достигна до 38 т.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-9, Мартин Маринов-12, Константин Коев-11, Денислав Вутев-4, Димитър Маринчешки-23 /Тодор Тодоров-8, Николай Титков-6, Пламен Стефанов-2, Михаил Цонков, Никола Кирилов/.