Начало / Последни новини / Осем медала за боксьорите ни на ринга в Плевен
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Осем медала за боксьорите ни на ринга в Плевен

Сребърен и седем бронзови медала завоюваха боксьорите от нашата област във втория кръг от държавното лично-отборно първенство за младежи в Плевен.

Най-силно се представи Валентин Иванов. Състезателят на плевенския БК Мизия 80 спечели сребърен медал в категорията до 56 кг. Победи над Милен Асенов и Георги Величков му осигуриха участие във финала. В него плевенчанина отстъпи на Николай Маринов от Локомотив /Русе/ след изключително оспорвана битка.

Пет състезатели от БК Мизия 80 взеха бронзови медали – Цветан Антов /56 кг/, Даниел Цолов /60 кг/, Красимир Маринов /64 кг/, Николай Генов /69 кг/ и Кристиян Иванов /75 кг/.

Домакинът на състезанието Спартак /Плевен/ завърши с един бронзов медал. Завоюва го Емил Янчев /+91 кг/.

Същото отличие и за Васил Стефанов /91 кг/ от БК Червен бряг.

Общо 70 състезатели в 10 категории се качиха на ринга в Плевен.