Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак загуби и втория си мач за купата на Плевен

Баскетболният Спартак загуби и втория си мач за купата на Плевен

Тежко поражение – 79:105 претърпя баскетболният Спартак в зала „Балканстрой“ срещу Левски /София/ в срещата за третото място за купата на Плевен. Противно на крайния резултат двубоя започна оспорвано, като през цялото първо полувреме никой не взе добра преднина. В първите десет минути домакините изоставаха минимално, но до края на полувремето успяха да заличат пасива. Така почивката дойде при 43:42 за плевенския състав. Отборът на Александър Дяковски даде надежда за успех в началото на второто полувреме. Скоро обаче левскарите я унищожиха напълно. Постепенно разликата стана двуцифрена в тяхна полза. В заключителните 10 минути пасива на спартаковци нарасна на 20 точки и това окончателно ги отказа. Най-резултатни за тях бяха капитана Герасим Николов и Константин Коев с по 18 точки.

Така Левски завърши на трето място турнира, а Спартак на последното четвърто.

Снимка: архив