Начало / Последни новини / Пловдивчани спечелиха баскетболния турнир за купата на Плевен

Пловдивчани спечелиха баскетболния турнир за купата на Плевен

Баскетболистите на Академик Бултекс 99 /Пловдив/ спечелиха турнира за купата на Плевен. На финала те победиха с 86:79 варненския Черно море Тича, воден от плевенския бивш състезател и треньор Дарин Великов. Получи се същинска финална битка, като интригата остана до последно. В първите три части никой не взе превес. Така преди заключителните 10 минути пловдивчани водеха само с точка – 58:57. Във финалните минути обаче „моряците“ не издържаха и трофеят им избяга. Най-резултатният в мача бе техният Симеон Илиев с 26 точки.

В надпреварата, която се проведе за първи път след доста години, участваха още столичният Левски и домакините от Спартак. Софийският тим спечели битката по между и се класира на трето място, а плевенчани останаха четвърти.

Снимка: bgbasket.com