Начало / Последни новини / Академик /Свищов/ не пощади съседите от Белене

Академик /Свищов/ не пощади съседите от Белене

Академик разби в Свищов съседите си от Гигант /Белене/ с 5:0 в среща от 23-ия кръг на Северозападната В аматьорска футболна група.

Интрига в този мач нямаше. Тя бе осуетена още в началните 120 секунди. С първата си атака домакините откриха резултата чрез Георги Колев. Изтичаше 2-ата минута, когато Тихомир Дамянов насочи топката във вратата на своя отбор – 2:0. От този момент вече единственият въпрос бе: С колко гола ще си тръгнат беленчани. Превъзходството на „студентите“ продължи. В 37-ата минута капитанът на домакините Иван Ганев направи преднината на тима си категорична – 3:0. Малко след това пасивът на Гигант нарасна на четири гола, след попадението на Николай Иванов. След почивката свищовския състав намали темпото. Въпреки това Иванов се разписа още веднъж.