Акценти

Традиционен концерт за абитуриентите си прави хор „Звъника”

Празничен концерт за изпращане на абитуриентите от випуск 2015 ще изнесе плевенският детски хор „Звъника”. Концертът се организира съвместно от Центъра за работа с деца и Община Плевен.

Диригентът Ваня Делийска и нейните хористи са подготвили богата програма, в която са включени творби от български и чуждестранни автори. Клавирният съпровод ще е на Христина Линчева.

Концертът, с който хор „Звъника” ще изпрати своите 12-токласници, ще се състои на 5 юни, от 18 часа в ХГ „Илия Бешков”.

На следващия ден в Арт център Плевен ще бъде премиерата на документалния филм създаден по повод 30 години от създаването на хор „Звъника”. Режисьор и сценарист на филма „30 години приказка –писана и разказвана  с музиката и живота на „Звъника” е Милена Грамова.

Премиерата ще е на 6 юни, събота, от 11 часа.

Прочетете също:

Спортен клуб „Бешков 2018“ стартира проект за спортни танци за деца в риск с финансиране от Министерството на младежта и спорта в Долни Дъбник

Спортен клуб „Бешков 2018“ към Народно читалище „Илия Бешков“ в Долни Дъбник започва работа по …