Начало / Последни новини / U17: Спартак стартира с домакинско реми

U17: Спартак стартира с домакинско реми

Едва сформираната селекция на Бойко Цветков започна с 2:2 вкъщи срещу Монтана първенството на Елитната футболна група за юношите младша възраст (родени 2000-2001 г.) до 17 години /U17/ – сезон 2016/2017. Набързо събрания плевенски тим влезе в кампанията без нито един изигран контролен мач и въобще неподготвен във всички аспекти. Срещу себе си днес младите спартаковци имаха амбициозен съперник, който проведе изключително сериозна подготовка. Въпреки това плевенските юноши ги надиграха през първото полувреме, в което вкараха два гола чрез Стефчо Начев. В 7-ата минута той бе изведен сам срещу монтанския вратар и го надигра за 1:0. Малко преди почивката по идентичен начин удвои преднината на отбора си. През останалото време на първото полувреме действията се развиваха предимно в средата на терена, като домакините търпеливо изчакаха удобния момент да нанесат своя удар. След почивката обаче напълно логично отпаднаха физически. В началото на втората част гостите се възползваха от неразбирателство в плевенската защита и намалиха – 2:1. Десетина минути по-късно бе отсъден фаул пред вратата на Спартак. След изпълнението му футболист на Монтана насочи с глава топката в мрежата за крайното 2:2.

„Излязохме на сляпо за мача. Проблемите ни не позволиха да направим нормална подготовка и да изиграем поне една контрола. Днес не знаех и как ще изглеждаме на терена. Момчетата обаче ме успокоиха, че са наясно как се спазва тактическа дисциплина и го показаха на терена. Похвала заслужават вратаря ни Дишков, централния защитник Атанасов и капитана Тихомир Николов. Потенциал има, но ни предстои много работа. Няма обаче как да мине без нови попълнения, защото на скамейката имаме само 3-4 състезатели“, коментира Бойко Цветков.