Начало / Последни новини / U17: Спартак /Плевен/ победи съименника си от Пловдив

U17: Спартак /Плевен/ победи съименника си от Пловдив

Юношите младша възраст на плевенския Спартак спечелиха с 1:0 гостуването си на Спартак /Пловдив/. Двубоят бе от 32-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/. Единственото попадение реализира Грег Мицов. В 13-ата минута той получи топката зад пловдивската защита и технично я насочи в мрежата покрай вратаря.

Плевенският тим бе по-добрият на терена. Като цяло обаче в двубоя липсваха футболните достойнства за сметка на борбата, разиграла се предимно в централната част на терена. В 19-ата минута домакините можеха да изравнят, но пропуснаха да вкарат пресилено отсъдена дузпа. Това бе и единствената им голова възможност в мача. Съставът от Плевен имаше шанс да премахне интригата още до почивката, но Габриел Каменов и голмайстора Мицов пропиляха отлични възможности пред вратата на съперника. Още една се откри в началото на второто полувреме, но Константин Цветанов не успя да преодолее вратаря. След това настана същинска битка. Гостите заиграха по-дефанзивно, разчитайки на контраатаки, а съперникът им заложи на хаос, чрез безадресни центрирания.

„За една седмица изиграхме три мача, като в два от тях гостувахме, а вкъщи имахме тежко изпитание с Ботев /Пловдив/. Всичко това показва колко много уморени са състезателите ни. В същото време днешният съперник почиваше два кръга и излезе със свежи сили срещу нас. Спартак /Пловдив/ е под нашата класа, но пък е много труден противник на собствен терен и в това се увериха повечето отбори от нашата група. Въпреки това го победихме. Доволен съм, че момчетата показаха огромно желание, преодолявайки умората. Единственото неприятно е, че заради натрупани жълти картони губим Константин Цветанов за следващия двубой“, коментира треньорът на плевенския тим Цветомир Младенов.