Начало / Последни новини / U17: Спартак отнесе петица от Славия

U17: Спартак отнесе петица от Славия

Юношите младша възраст на Спартак /Плевен/ загубиха с 1:5 от гостуващия им Славия /София/ в среща от шестия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/. Поражението на домакините можеше да е и още по-тежко, ако връстниците им от столицата бяха реализирали останалите си положения през второто полувреме. Славистите се явиха със състав, чийто футболисти бяха с по две години по-малки за тази възраст. Въпреки това доминираха тотално през цялото време. Докато имаше сили съперника им успяваше да се противопостави. Правеше го в първия половин час. След това само за десетина минути гостите вкараха три гола. В края на първата част Стефан Начев реализира почетното попадение за Спартак. След почивката славистите вкараха два пъти и пропиляха поне още пет голови ситуации. За домакините само веднъж голмайстора им Начев надбяга защитниците и шутира, но стража на софиянци спаси.

Така плевенския тим продължава да е без победа в първенството, със скромния актив от една точка.