Начало / Последни новини / U17: Славия надви Спартак с помощта на съдията

U17: Славия надви Спартак с помощта на съдията

Юношите младша възраст на плевенския Спартак отстъпиха с 1:3 на Славия в София. Двубоят бе от отложеният 21-и кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/. Получи се оспорван и равностоен мач, в който селекцията на Цветомир Младенов на моменти надиграваше домакините. Съдията обаче не бе на ниво. Още в началните секунди той не пожела да отсъди дузпа за грубо нарушение срещу Кристиян Райчев и да отстрани с червен картон вратаря на Славия. После Чавдар Захариев, Кристиян Райчев и Благовест Ленков пропуснаха да му вкарат. В 22-ата минута столичен футболист шутира, топката се удари в ръката на съперник и рефера побърза да отсъди дузпа, с реализирането на която славистите поведоха. До края на първата част те имаха още една добра ситуация, но я пропиляха. В началото на втората част Константин Цветанов се измъкна сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. Последва светкавична контраатака и резултата стана 2:0. В 68-ата минута Грег Мицов излезе очи в очи с вратаря на Славия и намали – 2:1. Три минути по-късно при идентична акция футболист на Спартак бе фаулиран пред наказателното поле, но рефера отново не посмя да вдигне червен картон. Друго чисто положение за гостите пропусна Янислав Илиев. В даденото продължение домакините проведоха бърза контраатака и вкараха за крайното 3:1.

„Това бе най-стойностния ни мач, като футболни аргументи в първенството. Резултатът не отговаря на показаното на терена. Ситуацията в 1-ата минута предреши развоя на срещата, а другата в 71-ата тотално наклони везните в полза на Славия. Ние играхме без петима основни състезатели – наказаните Валентино Макавеев и Габриел Каменов, контузените Виктор Митов, а неизлекувани влязоха в игра Грег Мицов и Янислав Илиев. Въпреки проблемите направихме силен мач срещу третия в класирането, в чийто състав има национални състезатели. Доволен съм от старанието на моите футболисти. Сега на дневен ред е поредното тежко изпитание – да възстановят силите си, защото след два дни пак гостуваме – на Спартак /Пловдив/“, коментира Цветомир Младенов.