Начало / Последни новини / Шампионският състав на Челестинов и Войнов завърши със загуба във Видин

Шампионският състав на Челестинов и Войнов завърши със загуба във Видин

Юношите старша възраст на Спартак /Плевен/ загубиха с 1:2 гостуването си на Бдин /Видин/. Двубоят бе от последния 14-и кръг на футболната А група, зона Северозапад. Този мач бе без значение, защото селекцията на Момчил Челестинов и Илия Войнов си бе осигурила първото място още в предишния кръг. Именно за това треньорския тандем си позволи да излезе срещу основния конкурент за титлата със сериозно променен състав. Във Видин плевенския тим бе без лидерите си Теодор Коларов, Даниел Гергов, контузения Мартин Бакалов, близнаците Виктор и Кристиян Иванови. Местата им заеха петима от по-малките /родени 2002 г./. Въпреки това спартаковци започнаха добре и надиграха съперника през първото полувреме. Денислав Десков вкара на Спартак, но съдията вече бе дал сигнал за спиране на играта и отмени попадението. В последните секунди на първата част най-малкият на терена – Валентин Минев нахлу отляво в наказателното поле на домакините, финтира защитник и стреля неспасяемо за 1:0.

След почивката за плевенчани стана тежко. В 65-ата минута Георги Христов направи опасен шпагат и съдията пресилено му вдигна директен червен картон. В 76-ата минута съперникът им достигна до изравнителен гол. Малко след това Денислав Десков апострофира съдията и той го отстрани с втори жълт и червен картон. По-рано за същото провинение реферът вече го бе предупредил с жълт картон. Натрупалата се умора у останалите девет футболисти предизвика някои грешки. При една от тях в 85-ата минута бе фаулиран състезател на Бдин и рефера отсъди дузпа с реализирането на която домакините спечелиха мача.