Начало / Последни новини / U17: Селекцията на Цветомир Младенов победи Локомотив /Пловдив/

U17: Селекцията на Цветомир Младенов победи Локомотив /Пловдив/

Важен успех с 2:1 записаха юношите младша възраст на плевенския Спартак срещу гостуващият им Локомотив /Пловдив/ в среща от 29-ия кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/.

Домакините тотално надиграха съперника, но пропуснаха да спечелят по-изразително. Добри възможности проиграха Константин Цветанов, Благовест Ленков и Кристиян Райчев.

Тон за победата даде Габриел Каменов в 22-ата минута с неспасяем удар от границата на наказателното поле. В 47-ата минута Стефан Стоянов проби отдясно, центрира в наказателното поле където Кристиян Райчев майсторски овладя и насочи топката в мрежата на пловдивчани за 2:0. Двайсетина минути по-късно плевенските бранители сгрешиха при центриране и съперникът реализира почетното си попадение след единственият си удар в мача.

„Излязохме за този двубой под напрежение. Титулярният ни вратар Венцислав Янков се контузи по време на тренировка и това наложи дебют в първенството да направи Мартин Петков. Той се справи без грешка. Освен това бяхме респектирани от съперника, който ни беше победил /2:1/ през първия полусезон. Сега на терена обаче се видя, че ние сме по-добри. Действахме с пълна концентрация и агресия. Имахме и тотален контрол на топката през цялото време, което правим за първи път. Така стигнахме до победата. Не съм доволен от представянето ни през последните 15 минути. Натрупаната умора е на лице, но на моменти имаше отпускане. По този начин позволихме на противника да създаде няколко суматохи пред нашата врата. Добре, че защитата се справи. Неприятен момент бе контузията на Виктор Митов. Насявам се да не е тежка“, коментира Цветомир Младенов.