Начало / Последни новини / U17: Селекцията на Цветомир Младенов победи и ЦСКА

U17: Селекцията на Цветомир Младенов победи и ЦСКА

Юношите младша възраст на плевенския Спартак спечелиха с 3:2 срещу гостуващия им ЦСКА. Двубоят бе от 33-ия предпоследен кръг на Елитната футболна група до 17 години /U17/.

Адмирации за двата отбора, които направиха качествен двуостър двубой, залагайки на атакуващия футбол. Първи до гол достигнаха гостите. Това се случи в 31-ата минута след прецизно изпълнен фаул. Спартаковци възстановиха равенството в последните секунди на първата част, чрез Кристиян Райчев. Десетина минути след почивката Благовест Ленков завърши самостоятелна акция с далечен неспасяем удар за 2:1. Радостта на домакините обаче трая секунди, преди „червените“ да изравнят. Последваха пропуски и пред двете врати, като за плевенчани не вкараха Райчев, Ленков, Константин Цветанов и Виктор Митов. Кулминацията настъпи в последните две минути. Първо армеец удари с юмрук Владимир Кирилов. Настана масово меле в което съдията вдигна червени картони на виновника от ЦСКА и Митов от Спартак. В оставащите секунди плевенския тим достигна до победата благодарение на точния изстрел на Валентин Арнаудски от границата на наказателното поле.

„Не сме и очаквали, че ще завършим сезона по този приказен начин – с победа над ЦСКА, при това в последната минута. Очаквах да спечелим. Срещу нас ЦСКА бе само с традицията си. И в двата мача през сезона ги надиграхме и победихме. Не само тези двубои обаче са нашата гордост. В началото на първенството малцина ни вярваха, но ние победихме повечето силни отбори с традиции и много добре функциониращи детско-юношески школи. Надявам се, че ръководството ще оцени направеното от нас“, коментира треньорът на плевенския тим Цветомир Младенов.