Начало / Последни новини / U-17: Спартак отнесе тройка от Пирин
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U-17: Спартак отнесе тройка от Пирин

Плевенският Спартак падна с 0:3 у дома от Пирин /Благоевград/ и се затвърди на последното място в класирането. Двубоят бе от 14-ия кръг на националното футболно първенство за юноши младша възраст до 17 години. Противно на крайния резултат първото полувреме бе равностойно. Битката бе предимно в централната част на терена, без опасности пред двете врати. Осем минути след почивката плевенската отбрана допусна грешка и гостите се възползваха от нея – 0:1. Попадението пасив активизира плевенския тим, но в 68-ата минута защитник фаулира съперник в наказателното поле и рефера отсъди дузпа за благоевградчани, които я реализираха, удвоявайки аванса си. В края на мача спартаковци тръгнаха за почитен гол, но топката им бе отнета. Последва бърза контраатака и резултата стана 0:3.