Начало / Последни новини / U-15: ФК Спартак 1919 загуби във Видин

U-15: ФК Спартак 1919 загуби във Видин

Детският тим /до 15 години/ на плевенския ФК Спартак 1919 падна във Видин от местния Бдин с 0:4. Двубоят бе от 5-ия кръг на зоналното футболно първенство. Крайният резултат не отразява точно съотношението на силите на терена. Почти всяка добра атака на домакините завърши с гол. При първия в 15-ата минута дори помогна и разсеяността на вратаря, позволил топката да го преодолее след далечен удар. Малко след това плевенчани можеха да изравнят, но Айгюн Рюстемов стреля в гредата. Секунди преди почивката видинчани достигнаха до второ попадение и то като, че ли притъпи устрема на гостите. След почивката Емил Цветанов направи седем смени. В 52-ата минута преднината на бдинци стана категорична – 3:0. Спартаковци пък пропуснаха да вкарат след като Тони Георгиев подаде успоредно на голлинията. В 63-ата минута резултата стана 4:0. Накрая Светльо Георгиев шутира опасно по диагонала, но над гредата.

Снимка: ФК Спартак 1919 /Плевен – Фейсбук