Акценти

Републикански турнир по шах за незрящи започна в Плевен

Днес в Плевен започна четвъртият Републикански турнир по шах за незрящи. Турнирът беше открит в 14 часа от инж. Павлин Рангелов, председател на регионалната организация на Съюза на слепите в България и от председателя на Управителния съвет на Съюза на слепите в България – Васил Долапчиев. На всички участници в състезанието пожелавам иновативни, нестандартни решения и успех на шахматната дъска, каза при откриването Васил Долапчиев, като подчерта добре развиваната дейност от плевенската организация.

IMG_5616шах -слепи

Поздравителен адрес към участниците на турнира от името на кмета Георг Спартански прочете Йонита Иванова, началник на отдел „Образование и култура”, поздравителен адрес беше прочетен и от името на областния управител Ралица Добрева.

В продължение на два дни 30 шахматисти от цялата страна ще се състезават за призовите места в турнира. Главен съдия ще е Чавдар Андреев. Турнирът ще приключи утре и 12 часа ще бъде награждаването.

Прочетете също:

Фермерски пазар събира производители и жители на Плевен преди Великденските празници

Утре в Плевен ще се проведе традиционният фермерски пазар, организиран от Общината, информира БТА. Събитието …