Акценти

Розата на Цвети ще краси двора на НУ „Христо Ботев” в Плевен

НУ „Христо Ботев” ще стане първото училище в Плевен, в чиито двор ще бъде засадена розата на Цвети. Розата „Цветелина Романтика“ е подарък от световния производител „Мейланд Франция“ в памет на Цветелина Таслакова – една от жертвите на зверската катастрофа край Луковит. На 5 май 2014 г. 30-годишният Хуриет Сюлейманов, шофирайки без книжка, предизвика катастрофата, в която загинаха плевенските студенти Цветелина Таслакова, Владислав Горанов и Николай Менков.Единственият оцелял в зверския сблъсък е Иван Гюмишев.

Идеята за засаждането на розите е на преподавателския колектив в  училището, информираха от ръководството на учебното заведение. Майката на Цвети – Валя Таслакова,  лично ще избере мястото в двора на НУ „Христо Ботев”, където да бъдат засадени цветята.

катастрофа Луковит

Прочетете също:

Вечер на младите поети в Плевен: Ученици от Клуб „Сияние“ представят авторски стихове в рамките на националната инициатива „Ден на четенето“

Регионалната библиотека „Христо Смирненски“ в Плевен организира вечер, посветена на младите поети. Ученици от Клуба …