Акценти

20 тона отпадъци събраха в Червен бряг по време на кампанията през уикенда

чистене Червен бряг

20 тона отпадъци събраха и извозиха в Червен бряг по време на кампанията „Да изчистим България за един ден”, информират от пресцентъра на местната администрация. Премахнато е и нерегламентирано сметище в местността Мерата и боровата гора на изхода от града, в посока Луковит.

чистене Червен бряг

В кампанията се включиха кметът на Червен бряг Павлин Фильовски, неговите заместници, служителите на общинската администрация и много млади доброволци от града. Общината осигури 300 чувала и ръкавици за почистването на града. Експертите-еколози определиха площадките, на които служители и доброволци би трябвало да се включват в акцията. На призива на Общината обаче се отзовават единствено служителите от многопрофилната болница в града.

За сметка на това цялата общинска администрация, подкрепена от доброволци – деца и младежи, участва в почистването на 26 април.

Прочетете също:

Авария спира временно водата в блокове 17, 73 и 74 в плевенския ж.к. Сторгозия

В Плевен, в жилищен комплекс „Сторгозия“, се извършват аварийно-ремонтни дейности по разпределителната водопроводна мрежа. Поради …